Nowa nazwa ulicy w Radomsku

Ten artykuł dodałem 19.06.2016 roku

W Radomsku mamy zmianę w nazewnictwie jednej z ulic. Do tej pory nosiła ona nazwę Społecznej, a od czerwca 2016 roku jest to ulica Księdza Zenobiusza Łabusia.

ulica_ks_zenobiusza_labusia

Ulica ta zlokalizowana jest w dzielnicy Stobiecko Miejskie. Od południa łączy się ona z ulicą Brzeźnicką, a od północy z ulicą Korczaka. Jest to ulica przy której znajdują się dwa kościoły – pw. św. Rocha oraz pw. św. Joachima i Anny.

Ks. Zenobiusz Łabuś był proboszczem parafii Św. Rocha w latach 1988-2008. W tym czasie powstał nowy kościół pod wezwaniem św. Joachima i Anny. Ks. Łabuś zmarł 30 stycznia 2016 roku. Miał 72 lata.

O zmianach w nazewnictwie ulic w Radomsku można przeczytać w tym artykule.

1412 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: