O. Radomił Nowacki (Franciszkanin)

Ten artykuł dodałem 28.04.2019 roku

Radomił Władysław Nowacki był Franciszkaninem. Urodził się 3 lutego 1915 roku. Święcenia kapłańskie uzyskał 7 lipca 1940 roku w Krakowie z rąk biskupa Stanisława Responda. Nie posiadam zbyt wiele informacji o tym zakonniku, wiem, że służył w Radomsku i tutaj zmarł 2 grudnia 1989 roku. Spoczywa w grobie O.O. Franciszkanów na Starym cmentarzu w Radomsku.

Czytelników, którzy posiadają jakieś inne informacje, proszę o kontakt.

97 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.