Odpocznij na ławce razem z Reymontem

W Kobielach Wielkich znajduje się ciekawy obiekt turystyczny. Na pewno bardzo praktyczny – można tam usiąść i odpocząć. Na pewno też zapadający w pamięć – można zrobić sobie zdjęcie z naturalnej wielkości figurą Władysława Reymonta, jednego z najsłynniejszych polskich pisarzy. Warto wiedzieć, że Reymont urodził się właśnie w Kobielach Wielkich (artykuł na ten temat znajduje się tutaj).

laweczka_reymonta_kobiele_1

laweczka_reymonta_kobiele_2

Ławeczkę dość łatwo znaleźć. Znajduje się ona przed budynkiem urzędu gminy. Jadąc z Radomska i będąc w już w Kobielach Wielkich należy na skrzyżowaniu skręcić w lewo. Po drodze, po prawej stronie będzie znajdował się staw, ale należy jechać dalej. Przed urzędem gminy jest dość duży parking, więc nie będzie problemu z miejscem na samochód.

laweczka_reymonta_kobiele_3

laweczka_reymonta_kobiele_4

laweczka_reymonta_kobiele_5

Odsłonięcie pomnika miało miejsce podczas dożynek w 2012 roku. Autorem dzieła jest Henryk Chrząstek. Trzeba przyznać, że inicjatywa władz gminy okazała się strzałem w dziesiątkę. Gdy odwiedziłem to miejsce, to musiałem poczekać aż jakiś inny turysta zrobi sobie selfie z noblistą 🙂

1624 razy oglądano od początku 3 razy oglądano dzisiaj