Odpocznij na ławce razem z Reymontem

Ten artykuł dodałem 17.10.2018 roku

W Kobielach Wielkich znajduje się ciekawy obiekt turystyczny. Na pewno bardzo praktyczny – można tam usiąść i odpocząć. Na pewno też zapadający w pamięć – można zrobić sobie zdjęcie z naturalnej wielkości figurą Władysława Reymonta, jednego z najsłynniejszych polskich pisarzy. Warto wiedzieć, że Reymont urodził się właśnie w Kobielach Wielkich (artykuł na ten temat znajduje się tutaj).

laweczka_reymonta_kobiele_1

laweczka_reymonta_kobiele_2

Ławeczkę dość łatwo znaleźć. Znajduje się ona przed budynkiem urzędu gminy. Jadąc z Radomska i będąc w już w Kobielach Wielkich należy na skrzyżowaniu skręcić w lewo. Po drodze, po prawej stronie będzie znajdował się staw, ale należy jechać dalej. Przed urzędem gminy jest dość duży parking, więc nie będzie problemu z miejscem na samochód.

laweczka_reymonta_kobiele_3

laweczka_reymonta_kobiele_4

laweczka_reymonta_kobiele_5

Odsłonięcie pomnika miało miejsce podczas dożynek w 2012 roku. Autorem dzieła jest Henryk Chrząstek. Trzeba przyznać, że inicjatywa władz gminy okazała się strzałem w dziesiątkę. Gdy odwiedziłem to miejsce, to musiałem poczekać aż jakiś inny turysta zrobi sobie selfie z noblistą 🙂

493 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.