Okrągła pocztówka z radomszczańskim Technikum Mechanicznym, ruinami zamku w Majkowicach i dworem w Bąkowej Górze

Ten artykuł dodałem 8.05.2019 roku

W mojej kolekcji pocztówek znajdują się również egzemplarze o niestandardowych wymiarach i kształtach. Takim przykładem jest ta, prezentowana w niniejszym wpisie. Przedstawia ona pięć zdjęć z dawnego województwa piotrkowskiego, przy czym aż trzy obrazki dotyczą obecnego lub dawnego powiatu radomszczańskiego.

Górny obrazek przedstawia Technikum Mechaniczne w Radomsku. Obrazek na środku po lewej stronie to ruiny zamku w Majkowicach (przez pewien czas w powiecie radomszczańskim), środowy obrazek to kościół w Tomaszowie Mazowieckim, a obrazek na środku po prawej stronie to dwór w Bąkowej Górze (dawniej w powiecie radomszczańskim). Zdjęcie na dole przedstawia ośrodek wypoczynkowy w Tuszynie.

Pocztówka ma średnicę ok. 15 cm. Została wydana została Krajową Agencję Wydawniczą w 1975 roku w nakładzie 20000 egzemplarzy.

163 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.