Pamiątka z Gidel sprzed wielu lat

Ten artykuł dodałem 2.04.2019 roku

Ostatnio w ręce wpadł mi pamiątkowy obrazek z Gidel. Jak się okazało, pochodzi on z 1966 roku.

Obrazek ten ma wymiary ok. 89 x 138 mm i powielono go na papierze fotograficznym. Składa się on z dwóch części. Na górze zobaczyć można ołtarz z cudowną figurką Matki Bożej, a obok niego stoją św. Dominik i św. Jacek. Poniżej uwieczniono symbolicznie moment znalezienia cudownej figurki przez gidelskiego rolnika nazywającego się Jan Czeczek. Na samym dole zawarto informację o takiej treści: „Pamiątka 450-lecia wyorania figurki Matki Bożej Gidelskiej (1516-1966).

263 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.