Pocztówka – Technikum Mechaniczne w 1977 roku

Ten artykuł dodałem 10.10.2017 roku

W mojej kolekcji znajduje się ciekawa pocztówka z 1977 roku. Przedstawia ona budynek Technikum Mechanicznego z perspektywy wiaduktu.

pocztowka_technikum_mechaniczne_1977_awers

Na biało-czerwonym transparencie zawieszonym pod górnymi oknami znajduje się napis: „NASZE SERCA MYŚLI I CZYNY POLSCE LUDOWEJ”. Takie były czasy…

Dziś wejście do szkoły również znajduje się w tym miejscu, ale plac wygląda nieco inaczej. Chodnik prowadzący do budynku przebiega wzdłuż jego murów. Wokół rosną inne drzewa i krzewy, są też ławki oraz popiersie patrona placówki – Stanisława Staszica.

pocztowka_technikum_mechaniczne_1977_rewers

Pocztówka ma wymiary 147 x 105 mm. Została ona wydana przez Krajową Agencję Wydawniczą w nakładzie 10 000 egzemplarzy. Autorem zdjęcia jest A. Stelmach. Warto także obejrzeć inną pocztówkę przedstawiającą Technikum Mechaniczne. Znajduje się ona w tym miejscu.

1066 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.