Pocztówka – Technikum Mechaniczne w 1977 roku

Ten artykuł dodałem 10.10.2017 roku

W mojej kolekcji znajduje się ciekawa pocztówka z 1977 roku. Przedstawia ona budynek Technikum Mechanicznego z perspektywy wiaduktu.

pocztowka_technikum_mechaniczne_1977_awers

Na biało-czerwonym transparencie zawieszonym pod górnymi oknami znajduje się napis: „NASZE SERCA MYŚLI I CZYNY POLSCE LUDOWEJ”. Takie były czasy…

Dziś wejście do szkoły również znajduje się w tym miejscu, ale plac wygląda nieco inaczej. Chodnik prowadzący do budynku przebiega wzdłuż jego murów. Wokół rosną inne drzewa i krzewy, są też ławki oraz popiersie patrona placówki – Stanisława Staszica.

pocztowka_technikum_mechaniczne_1977_rewers

Pocztówka ma wymiary 147 x 105 mm. Została ona wydana przez Krajową Agencję Wydawniczą w nakładzie 10 000 egzemplarzy. Autorem zdjęcia jest A. Stelmach. Warto także obejrzeć inną pocztówkę przedstawiającą Technikum Mechaniczne. Znajduje się ona w tym miejscu.

1528 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: