Pocztówka z 1965 r. – Plac 3 Maja i Stylowa

Ten artykuł dodałem 30.04.2016 roku

Pora na zaprezentowanie kolejnej pocztówki z mojej kolekcji.

pocztowka_radomsko_plac3maja_1965_pietruszka

Przedstawia ona Plac 3 Maja w Radomsku. Od 1965 roku (bo z tego roku pochodzi pocztówka) trochę się zmieniło w tej części miasta. Przede wszystkim nieco inaczej wygląda skrzyżowanie ulicy Krakowskiej, Narutowicza i Przedborskiej. Ulica Przedborska przylega teraz bardziej do kościoła Św. Lamberta, a niegdyś jej wylot znajdował się bardziej na południu. Ponadto na pocztówce widać, szyldy sklepów oraz legendarną Stylową. Kto pamięta?

pocztowka_radomsko_plac3maja_1965_pietruszka_rewers

Pocztówka została wydana przez Biuro Wydawnicze „Ruch”. Autorem zdjęcia jest M. Pietruszka. Pocztówka ma wymiary 146 x 102 mm.

1563 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.