Pocztówka z 1965 r. – Plac 3 Maja i Stylowa

Ten artykuł dodałem 30.04.2016 roku

Pora na zaprezentowanie kolejnej pocztówki z mojej kolekcji.

pocztowka_radomsko_plac3maja_1965_pietruszka

Przedstawia ona Plac 3 Maja w Radomsku. Od 1965 roku (bo z tego roku pochodzi pocztówka) trochę się zmieniło w tej części miasta. Przede wszystkim nieco inaczej wygląda skrzyżowanie ulicy Krakowskiej, Narutowicza i Przedborskiej. Ulica Przedborska przylega teraz bardziej do kościoła Św. Lamberta, a niegdyś jej wylot znajdował się bardziej na południu. Ponadto na pocztówce widać, szyldy sklepów oraz legendarną Stylową. Kto pamięta?

pocztowka_radomsko_plac3maja_1965_pietruszka_rewers

Pocztówka została wydana przez Biuro Wydawnicze „Ruch”. Autorem zdjęcia jest M. Pietruszka. Pocztówka ma wymiary 146 x 102 mm.

1718 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)