Pocztówka z Radomska – Technikum Mechaniczne (plac przed szkołą)

Ten artykuł dodałem 30.06.2015 roku

W mojej kolekcji znajduje się ciekawa pocztówka z 1969 roku.

pocztowka_TM_1969_front

Przedstawia ona budynek Technikum Mechanicznego. Dziś w szkole tej odbywa się kształcenie także w wielu innych kierunkach. Placówka nosi nazwę Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1.

Wiele zmieniło się również w obecnym wyglądzie widoku z pocztówki. Widoczne na zdjęciu iglaki są już potężnymi drzewami. Bezpośrednio przed wejściem do szkoły stoi pomnik z popiersiem Stanisława Staszica. Zmienił się układ ścieżek na placu.

Łatwo jednak zlokalizować pomieszczenia szkolne na podstawie okien. Na pierwszym i drugim piętrze, za nieco mniejszymi oknami znajdującymi się bezpośrednio nad wejściem do szkoły, znajduje się korytarz.

pocztowka_TM_1969_front_rewers

Pocztówka ma wymiary 148 x 105 mm. Została ona wydana przez Biuro Wydawnicze „Ruch” w nakładzie 20 000 egzemplarzy. Autorem zdjęcia jest K. Jabłoński. Warto przy tej okazji zobaczyć inną pocztówkę przedstawiającą Technikum Mechaniczne. Znajduje się ona tutaj.

3958 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: