Pocztówka z Wielgomłyn – płyta grobowa Koniecpolskich

Ten artykuł dodałem 18.04.2015 roku

Prezentuję kolejną pocztówkę z mojej kolekcji. Tym razem jest to pocztówka przedstawiająca płytę nagrobną trzech członków rodziny Koniecpolskich. Płyta ta znajduje się w klasztorze Paulinów w Wielgomłynach.

pocztowka_wielgomlyny_plyta_grobowa_awers

Zaprezentowana na pocztówce płyta wykonana jest z brązu i pochodzi z 1475 roku. Koniecpolscy byli bowiem właścicielami Wielgomłyn w XV wieku.

Pocztówka ma pionową orientację awersu, jej wymiary wynoszą 92 x 141 mm.

pocztowka_wielgomlyny_plyta_grobowa_rewers

Na rewersie znajdują się informacje o wydawcy pocztówki – „Atlas Poznań W. Kostrzewski i Ska”. Trudno mi powiedzieć coś konkretnego na temat daty powstania pocztówki, wywnioskować mogę jedynie, że może mieć kilkadziesiąt lat. Stanowi więc cenny okaz w mojej kolekcji.

3329 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: