Podświerk. Krzyż pielgrzymów z Gorzkowic

Ten artykuł dodałem 30.09.2018 roku

W Podświerku (gmina Kobiele Wielkie), przy skrzyżowaniu dróg stoi metalowy krzyż, ufundowany przez pielgrzymów z Gorzkowic. Krzyż ma kilka metrów wysokości. W jego dolnej części znajduje się tabliczka z następującą informacją:

NA CHWAŁĘ
BOGU, MARYI i WIEKÓW

PIELGRZYMI Z GORZKOWIC
2000 R.

krzyz_metalowy_podswierk_1

krzyz_metalowy_podswierk_2

Można się więc domyślać, że przez miejscowość przebiega trasa pielgrzymki z Gorzkowic na Jasną Górę. Nie jest to dla mnie jednak takie pewne. Przejrzałem znaleziony w internecie program tej pielgrzymki wraz z trasą i nie znalazłem tam informacji o postoju w Podświerku. Proszę o zgłaszanie się osób, które wiedzą coś na ten temat. Krzyż otoczony jest z trzech stron metalowym łańcuchem, ponadto wokół rosną drzewka iglaste. U podstawy krzyża znajdują się kwiaty, teren wokół jest zadbany. Po drugiej stronie ulicy znajduje się ciekawa kapliczka, o której pisałem tutaj.

krzyz_metalowy_podswierk_3

756 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: