Podświerk. Krzyż pielgrzymów z Gorzkowic

Ten artykuł dodałem 30.09.2018 roku

W Podświerku (gmina Kobiele Wielkie), przy skrzyżowaniu dróg stoi metalowy krzyż, ufundowany przez pielgrzymów z Gorzkowic. Krzyż ma kilka metrów wysokości. W jego dolnej części znajduje się tabliczka z następującą informacją:

NA CHWAŁĘ
BOGU, MARYI i WIEKÓW

PIELGRZYMI Z GORZKOWIC
2000 R.

krzyz_metalowy_podswierk_1

krzyz_metalowy_podswierk_2

Można się więc domyślać, że przez miejscowość przebiega trasa pielgrzymki z Gorzkowic na Jasną Górę. Nie jest to dla mnie jednak takie pewne. Przejrzałem znaleziony w internecie program tej pielgrzymki wraz z trasą i nie znalazłem tam informacji o postoju w Podświerku. Proszę o zgłaszanie się osób, które wiedzą coś na ten temat. Krzyż otoczony jest z trzech stron metalowym łańcuchem, ponadto wokół rosną drzewka iglaste. U podstawy krzyża znajdują się kwiaty, teren wokół jest zadbany. Po drugiej stronie ulicy znajduje się ciekawa kapliczka, o której pisałem tutaj.

krzyz_metalowy_podswierk_3

181 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.