Pomnik dla hr. Romana Skarbka (na placu kościelnym w Bugaju)

Ten artykuł dodałem 27.11.2018 roku

Na placu przy kościele Św. Leonarda w Bugaju koło Dmenina znajduje się pomnik poświęcony hrabiemu Romanowo Skarbkowi.

kosciol_bugaj

Pomnik ma kolor czarny, jego podstawa ma prostokątny kształt. Oto treść inskrypcji:

ROMANOWI HRABI
SKARBEK
NA POSŁOWICACH
ANKWICZOWI
ZMARŁEMU D.2. KWIETNIA
1842 R.
UKOCHANEMU MĘŻOWI
SŁABY DOWÓD NAJTKLIW-
SZEJ WDZIĘCZNOŚCI
OD PRZYWIĄZANEJ
ŻONY.

pomnik_hr_roman_skarbek_bugaj_2

pomnik_hr_roman_skarbek_bugaj_3

pomnik_hr_roman_skarbek_bugaj_4

W bliżej nieokreślonym czasie zajmę się jeszcze tym obiektem. Na placu przykościelnym znajduje się jeszcze kilka godnych uwagi obiektów – grób lotników poległych w 1939 roku, a także krzyż poświęcony Stanisławowi Dziegciowi, który zginął z rąk okupanta w 1943 roku.

314 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.