Pomnik Mieczysława Mazura (koło wsi Karsy)

Ten artykuł dodałem 20.05.2015 roku

Przy drodze łączącej wsie Karsy oraz Przyborów znajduje się pomnik poświęcony strzelcowi plut. pchor. Mieczysławowi Mazurowi.

pomnik_karsy

Nad polami wsi Karsy, w dniu 2 września 1939 roku Niemcy zestrzelili w locie bojowym polski samolot PZL.23B „Karaś”.

Podczas przymusowego lądowania poległ wspomniany plut. pchor. Mieczysław Mazur. Przeżyli natomiast dwaj pozostali członkowie załogi, którym udało się wyskoczyć ze spadochronami – por. obs. Stefan Alberti i pilot plut. Wacław Buczykło. Wszyscy trzej byli członkami 21 Eskadry Bombowej Lekkiej – pododdziału lotnictwa bombowego Wojska Polskiego w II RP.

Symboliczny nagrobek Mieczysława Mazura znajduje się na cmentarzu w Kobielach Wielkich. Ciało zmarłego prawdopodobnie spoczywa pod pomnikiem koło Karsów.

pomnik_karsy_zblizenie

1310 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne info

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
3. Zdjęcia w artykułach są aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na adres podany w punkcie 4, na pewno się dogadamy.