Pomnik Warszyca przed szkołą w Rzejowicach

Ten artykuł dodałem 5.05.2019 roku

Stanisław Sojczyński „Warszyc”, twórca Konspiracyjnego Wojska Polskiego urodził się i dorastał w Rzejowicach. W miejscowości tej, przed szkołą znajduje się poświęcony mu pomnik.

Pomnik ma formę tablicy z zaokrągloną górną częścią. Wykonany jest z polerowanego czarnego granitu. Oto treść z tej tablicy:

GENERAŁOWI
STANISŁAWOWI SOJCZYŃSKIEMU
„WARSZYCOWI”

TWÓRCY KONSPIRACYJNEGO WOJSKA POLSKIEGO
W 100-TNĄ ROCZNICĘ URODZIN

SPOŁECZEŃSTWO GMINY KODRĄB
30.03.2010 r.

W Rzejowicach, na placu kościelnym również znajduje się pomnik Warszyca.

167 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.