Popiersie Reymonta przed Muzeum Kinematografii w Łodzi

Ten artykuł dodałem 26.07.2016 roku

Obiekt ten znajduje się za ogrodzeniem pałacu Karola Scheiblera, przy wejściu do obecnego Muzeum Kinematografii (przy placu Zwycięstwa 1). Obiekt ten nie jest dostępny bez ograniczeń. Aby zobaczyć popiersie, trzeba przybyć tam w godzinach, kiedy muzeum jest otwarte.

popiersie_reymonta_muzeum_kinematografii_1

popiersie_reymonta_muzeum_kinematografii_2Popiersie Reymonta znajduje się tuż za furtką, po lewej stronie

Miejsce, w którym znajduje się popiersie nie jest przypadkowe. To właśnie m.in. w pałacu Karola Scheiblera nakręcono w 1974 roku kilka scen do filmu „Ziemia obiecana” w reżyserii Andrzeja Wajdy. A „Ziemia obiecana” to jedna z najsłynniejszych powieści Reymonta.

popiersie_reymonta_muzeum_kinematografii_3

Na temat Reymonta, który urodził się w Kobielach Wielkich, na blogu znaleźć można kilka artykułów:
– Dlaczego Reymont urodził się w Kobielach?
– Pomnik Reymonta w centrum Kobiel Wielkich
– Kufer Reymonta
– Plac Reymonta i pomnik Reymonta w Łodzi

1229 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: