Pozostałości po dawnym przepuście (skrzyżowanie ul. Przedborskiej, Wilsona i Mickiewicza)

Ten artykuł dodałem 13.01.2018 roku

Dawniej przez ulicę Przedborską (na skrzyżowaniu z dzisiejszymi ulicami Mickiewicza oraz Wilsona) znajdował się przepust, czyli mostek. Miał on za zadanie przeprowadzać ciek wodny, który biegł w tamtym miejscu.

przepust_pozostalosci_przedborska_mickiewicza

Dziś przepustu już nie ma, ale pozostał po nim betonowy fragment. Znajduje się on obok chodnika dla pieszych, w miejscu, gdzie ulica Przedborska łączy się z ulicą Mickiewicza. Zachowała się także fotografia z 1960 roku. Widać na niej betonowy fragment przepustu. O zdjęciu pisałem w tym wpisie.

655 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.