Pozostałości po dawnym przepuście (skrzyżowanie ul. Przedborskiej, Wilsona i Mickiewicza)

Ten artykuł dodałem 13.01.2018 roku

Dawniej przez ulicę Przedborską (na skrzyżowaniu z dzisiejszymi ulicami Mickiewicza oraz Wilsona) znajdował się przepust, czyli mostek. Miał on za zadanie przeprowadzać ciek wodny, który biegł w tamtym miejscu.

przepust_pozostalosci_przedborska_mickiewicza

Dziś przepustu już nie ma, ale pozostał po nim betonowy fragment. Znajduje się on obok chodnika dla pieszych, w miejscu, gdzie ulica Przedborska łączy się z ulicą Mickiewicza. Zachowała się także fotografia z 1960 roku. Widać na niej betonowy fragment przepustu. O zdjęciu pisałem w tym wpisie.

1305 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: