Przydrożna kapliczka na skraju powiatu i województwa (między Wyrębiskami a Bożą Wolą)

Ten artykuł dodałem 28.08.2016 roku

Między wsiami Wyrębiska (jeszcze w województwie łódzkim) a Bożą Wolą (już województwo świętokrzyskie) znajduje się ciekawa kapliczka z pierwszej połowy XX wieku. Dość łatwo ją zlokalizować – znajduje się po lewej stronie drogi jadąc od Dobromierza do Gór Mokrych. Polna droga w prawo prowadzi do Bożej Woli, a polna droga w lewo – do Wyrębisk.

wyrebiska_kapliczka_1

Jest to przydrożna kapliczka postumentowa z otynkowanej cegły, zakończona krzyżem. Kapliczka ta powstała w 1932 roku i była ofiarą od mieszkańców wsi Wyrębiska, którzy chcieli w ten sposób uzyskać zbawienie.

wyrebiska_kapliczka_2

wyrebiska_kapliczka_3

wyrebiska_kapliczka_4

797 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)