Przydrożna kapliczka na skraju powiatu i województwa (między Wyrębiskami a Bożą Wolą)

Ten artykuł dodałem 28.08.2016 roku

Między wsiami Wyrębiska (jeszcze w województwie łódzkim) a Bożą Wolą (już województwo świętokrzyskie) znajduje się ciekawa kapliczka z pierwszej połowy XX wieku. Dość łatwo ją zlokalizować – znajduje się po lewej stronie drogi jadąc od Dobromierza do Gór Mokrych. Polna droga w prawo prowadzi do Bożej Woli, a polna droga w lewo – do Wyrębisk.

wyrebiska_kapliczka_1

Jest to przydrożna kapliczka postumentowa z otynkowanej cegły, zakończona krzyżem. Kapliczka ta powstała w 1932 roku i była ofiarą od mieszkańców wsi Wyrębiska, którzy chcieli w ten sposób uzyskać zbawienie.

wyrebiska_kapliczka_2

wyrebiska_kapliczka_3

wyrebiska_kapliczka_4

750 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.