Punkt skupu mleka w Orzechowie

Ten artykuł dodałem 16.06.2018 roku

Takie obiekty jak ten są w wielu podradomszczańskich wsiach. Kiedyś były ważnym miejscem, dziś wydają się już niemal zapomniane. Często są to opuszczone i zdewastowane budynki. Ten w Orzechowie jest jednak w całkiem niezłym stanie.

punkt_skupu_mleka_orzechow_1

Tabliczka na budynku wskazuje, że to punkt skupu mleka nr 105. Można sobie więc wyobrazić jak ogromną siatkę skupów mleka rozwinęła kiedyś Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku!

punkt_skupu_mleka_orzechow_2

punkt_skupu_mleka_orzechow_3

327 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.