Quiz na temat historii Radomska (2012 rok)

Ten artykuł dodałem 30.11.2015 roku

2 grudnia 2012 roku odbyła się impreza o nazwie „Quiz na temat historii Radomska”. Mieszkańcy miasta (niezależnie od wieku) mogli sprawdzić ile wiedzą na temat naszej miejscowości. Na quiz przybyło zaledwie 14 uczestników. Organizatorzy podkreślali jednak, że jest to całkiem dobry wynik, ponieważ podczas poprzedniej, pierwszej edycji do rywalizacji stanęło zaledwie… dwoje radomszczan. W 2012 zwyciężyli:

Kategoria – „uczniowie szkół podstawowych”
I miejsce – Robert Wojtecki
II miejsce – Maciej Szymczykiewicz
III miejsce – Jakub Rochowski

Kategoria – „uczniowie gimnazjów”
I miejsce – Mateusz Wołek
II miejsce – Patryk Olczyk
III miejsca nie przyznano

Kategoria – „16 lat i więcej”
I miejsce – Karina Wiatr, studentka
II miejsce – Marcin Wodo, student
III miejsce – Maria Mękwińska, uczennica III LO w Radomsku.

quiz_na_temat_historii_radomska_2012Fot. Archiwum Hufca ZHP Radomsko

Osoby, które znalazły się na podium otrzymały książki o tematyce historycznej zakupione w ramach realizacji zadania publicznego „Z historią w przyszłość”. Ponadto osoby, które zwyciężyły w swoich kategoriach otrzymały książki „Od Niepodległości do Niepodległości” (wydane przez Instytut Pamięci Narodowej). Każda z 14 osób biorących udział w konkursie otrzymała publikację „Ścieżki historyczne Radomko – przewodnik” oraz pamiątkowy dyplom. Koordynatorami quizu byli Paweł Dudek (nauczyciel historii w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1) oraz Łukasz Rochowski, pasjonat historii II wojny światowej. Obydwaj są aktywnymi członkami radomszczańskiego hufca ZHP, który był instytucją organizującą quiz.

W tym miejscu znaleźć można pytania, z którymi musieli się zmierzyć uczestnicy, a także prawidłowe odpowiedzi.

1376 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: