Radomszczańska ciekawostka… w Sandomierzu

Ten artykuł dodałem 1.12.2016 roku

Interesującą informację otrzymałem od Czytelnika bloga. Na starej fotografii z 1939 roku, umieszczonej w serwisie www.znaki-drogowe.pl znajduje się drogowskaz z napisem „Radomsko 197km”.

znak_sandomierz

Oprócz tego na drogowskazie znajdują się napisy „Kielce 91km”, „Lublin”, „Ostrowiec”, „Opatów” oraz „Jarosław”. Zdjęcie nie jest wyraźne i trudno odczytać odległości oraz pozostałe nazwy miejscowości.

Wszystko wskazuje na to, że drogowskaz znajduje się w Sandomierzu, przy ulicy Zawichojskiej, tuż obok ulicy Browarnej. Serwis Google Street View pokazuje taki widok.

Dziękuję M.D. za przekazanie informacji o fotografii.

3032 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: