Radomszczańska ciekawostka… w Sandomierzu

Ten artykuł dodałem 1.12.2016 roku

Interesującą informację otrzymałem od Czytelnika bloga. Na starej fotografii z 1939 roku, umieszczonej w serwisie www.znaki-drogowe.pl znajduje się drogowskaz z napisem „Radomsko 197km”.

znak_sandomierz

Oprócz tego na drogowskazie znajdują się napisy „Kielce 91km”, „Lublin”, „Ostrowiec”, „Opatów” oraz „Jarosław”. Zdjęcie nie jest wyraźne i trudno odczytać odległości oraz pozostałe nazwy miejscowości.

Wszystko wskazuje na to, że drogowskaz znajduje się w Sandomierzu, przy ulicy Zawichojskiej, tuż obok ulicy Browarnej. Serwis Google Street View pokazuje taki widok.

Dziękuję M.D. za przekazanie informacji o fotografii.

1941 razy oglądano od początku 3 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.