Reklama PKO na skrzyżowaniu ul. Reymonta i Żeromskiego

Spacerując po centrum miasta zauważyłem, że stara reklama banku PKO na ścianie kamienicy znów jest widoczna. Tak, chodzi o reklamę, która ma kilkadziesiąt lat i zapewne Czytelnicy widzieli ją niejeden raz. Według mnie przy niej współczesne banery są tylko przejściową zasłoną dla solidnego wykonania z dawnych lat.

stara_reklama_pko_reymonta_zeromskiego_1

Pod charakterystycznym logo PKO znajduje się napis w postaci hasła „TWOIM BANKIEM”, co nawiązuje do wyżej położonego znaku firmowego. Pamiętam, że pod spodem znajdowały się wizerunki monet w szarych kolorach. Na zdjęciu trochę je zresztą jeszcze widać.

stara_reklama_pko_reymonta_zeromskiego_2

Położenie tej reklamy nie jest przypadkowe. Naprzeciw (perspektywa, z której zrobiłem zdjęcie nocą), w kamienicy przy ul. Reymonta przez wiele lat znajdowała się siedziba tego banku.

stara_reklama_pko_reymonta_zeromskiego_3

W ostatnim czasie dotarłem też do ciekawego zdjęcia z 1968 roku. Widać na nim wspomnianą reklamę PKO (wcześniej wyglądała inaczej) oraz reklamę Totalizatora Sportowego na sąsiednim budynku. Zdjęcie pochodzi z „Gazety Radomszczańskiej” z nr 8 (512) z 22.02.1968 r.

reklama_pko_gr_22-02-1968

2156 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj