Reklama PKO na skrzyżowaniu ul. Reymonta i Żeromskiego

Ten artykuł dodałem 22.05.2018 roku

Spacerując po centrum miasta zauważyłem, że stara reklama banku PKO na ścianie kamienicy znów jest widoczna. Tak, chodzi o reklamę, która ma kilkadziesiąt lat i zapewne Czytelnicy widzieli ją niejeden raz. Według mnie przy niej współczesne banery są tylko przejściową zasłoną dla solidnego wykonania z dawnych lat.

stara_reklama_pko_reymonta_zeromskiego_1

Pod charakterystycznym logo PKO znajduje się napis w postaci hasła „TWOIM BANKIEM”, co nawiązuje do wyżej położonego znaku firmowego. Pamiętam, że pod spodem znajdowały się wizerunki monet w szarych kolorach. Na zdjęciu trochę je zresztą jeszcze widać.

stara_reklama_pko_reymonta_zeromskiego_2

Położenie tej reklamy nie jest przypadkowe. Naprzeciw (perspektywa, z której zrobiłem zdjęcie nocą), w kamienicy przy ul. Reymonta przez wiele lat znajdowała się siedziba tego banku.

stara_reklama_pko_reymonta_zeromskiego_3

W ostatnim czasie dotarłem też do ciekawego zdjęcia z 1968 roku. Widać na nim wspomnianą reklamę PKO (wcześniej wyglądała inaczej) oraz reklamę Totalizatora Sportowego na sąsiednim budynku. Zdjęcie pochodzi z „Gazety Radomszczańskiej” z nr 8 (512) z 22.02.1968 r.

reklama_pko_gr_22-02-1968

1308 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.