Reymont na Krakowskim Przedmieściu

Ten artykuł dodałem 21.06.2018 roku

Spacer po Krakowskim Przedmieściu w Warszawie przyniósł mi materiał na kolejną ciekawostkę do zamieszczenie tutaj. Na kamienicy oznaczonej numerem 41, tuż przy wejściu do klubu Irish Pub zauważyłem tablicę pamiątkową poświęconą urodzonemu w Kobielach wielkich Władysławowi Stanisławowi Reymontowi. Tablica ma wymiary 60 x 90 cm i jest wykonana z piaskowca.

reymont_krakowskie_przedmiescie_41_warszawa_1

Poniżej przytaczam treść z tablicy:

WŁADYSŁAW
STANISŁAW
REYMONT
PISARZ
LAUREAT
NAGRODY NOBLA
MISTRZ KRAWIECKI
I CZŁONEK
CECHU
W CZTERDZIESTĄ
ROCZNICĘ ŚMIERCI
CECH RZEMIOSŁ
WŁÓKIENNICZYCH
W WARSZAWIE
5 XII 1965

reymont_krakowskie_przedmiescie_41_warszawa_2

Miejsce wmurowania tablicy nie jest przypadkowe. Jak można się domyślać, w tym budynku oprócz wspomnianego wcześniej pubu znajduje się także warszawski Cech Krawców i Rzemiosł Włókienniczych.

1022 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: