Są takie miejsca na mapie Radomska…

Ten artykuł dodałem 7.03.2019 roku

…które każdy kojarzy i każdy zna. Mijamy je wiele razy i wydają nam się zwyczajne oraz mało istotne dopóki nie dowiadujemy się, że nagle ich tam już nie ma. Kojarzycie sklep o nazwie Romosa? Ten przy ul. Reymonta. Jego nazwa powstała z pierwszych dwóch liter w wyrazach rower, motor i samochód, bo można tam kupić części i akcesoria do tych pojazdów. Właśnie zauważyłem, że sklep przenosi się do centrum handlowego Stara Mleczarnia, czyli kilkaset metrów dalej. Piszę o tym dlatego, że Romosę mijałem przez całe moje życie, pamiętam ten sklep od najmłodszych lat. Kilka razy nawet coś tam kupiłem. I zapamiętałem, że czymkolwiek jeździsz – najlepszy jest Castrol 😉

W tym wszystkim warto też zwrócić uwagę, że właśnie znika kolejny sklep położony bezpośrednio przy ulicy Reymonta. Nie tak dawno obok był sklep z wędlinami, salonik prasowy, sklep z odzieżą i sklep typu „wszystko za ileś tam złotych”.

P.S. To nie reklama, nawet nie znam się z właścicielem.

524 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.