Samotna kapliczka za Strzałkowem

Takich miejsc jest mnóstwo, a każde z nich ma swój urok. Kapliczka ta znajduje się pomiędzy Strzałkowem a Orzechowem. Dotrzeć tam można jadąc ze Strzałkowa ulicą Harcerską (po drodze mijając ostatki cmentarza cholerycznego). Po przejechaniu kilku kilometrów polną drogą, cały czas w jednym kierunku na skrzyżowaniach, po lewej stronie ukaże nam się opisywany tutaj obiekt. Ta trasa jest dobra dla rowerzystów bądź pieszych.

Samochodem też tam można dotrzeć. Jadać od strony Radomska, należy przejechać przez Strzałków i za tą miejscowością wjechać na lewo w polną drogę, odbiegającą od asfaltowej tuż przed szczytem wzniesienia terenu. Przy dobrej pogodzie kapliczka jest widoczna już z drogi głównej.

Kapliczka ta znajduje się na metalowym, ozdobnym krzyżu. Gdy byłem tam ostatni raz, wisiały na niej sztuczne kwiaty. Wokół kapliczki pustka. Czytelnik, pan Przemysław podzielił się ze mną ciekawą historią. Krzyż powstał tam, aby upamiętnić zabitego człowieka, prawdopodobnie leśniczego. Zamordowali go Niemcy w czasie wojny. Takie historie giną w pomroce dziejów, warto więc je zachować, chociażby tutaj. Jeśli ktoś z Czytelników zna kolejne szczegóły na ten temat, proszę o kontakt.

1153 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj