Seminarium naukowe o Janie Olszewskim i podróż sentymentalna

We wtorek 20 czerwca 2023 roku wziąłem udział w seminarium naukowym na temat premiera Jana Olszewskiego, a także zwiedziłem uczelnię, na której rozpocząłem moje studia.

20 czerwca 2023 r., fot. Paweł Dudek

W Akademii Piotrkowskiej w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się seminarium naukowe pt. „Bohater naszych czasów – Jan Olszewski”. Seminarium poprowadził rektor Akademii Piotrkowskiej dr hab. Dariusz Rogut. Prelegentami byli: Marszałek Senior Antoni Macierewicz, prof. Piotr Grochmalski oraz dr Piotr Naimski. W wydarzeniu udział wzięła młodzież ze szkół średnich, studenci, wykładowcy, przedstawiciele samorządów oraz służb mundurowych.

20 czerwca 2023 r., fot. Paweł Dudek

Dla mnie była to też swego rodzaju sentymentalna podróż. W październiku 2005 roku na tej uczelni rozpocząłem studia historyczne. Wówczas była to Filia Akademii Świętokrzyskiej w Kielcach, potem przekształcona w Filię Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach, następnie w Filię Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Od czerwca 2023 roku jest to samodzielna Akademia Piotrkowska. W trakcie studiów zajęcia miałem zarówno w budynku głównym, znajdującym się przy ul. Słowackiego, jak i w budynku, który jest nieco w głębi, oznaczony literą B. Najbardziej utkwiły mi zajęcia z prof. Serhijem Szarypkinem z historii starożytnej. Po zdaniu egzaminu z tego przedmiotu przeniosłem się jednak na drugi rok na inną uczelnię – Akademię im. Jana Długosza w Częstochowie, którą pomyślnie ukończyłem z tytułem magistra historii. Ale to już zupełnie inna… historia 😉

Korytarz w budynku głównym uczelni, 20 czerwca 2023 r., fot. Paweł Dudek

Wejście do budynku „B”, 20 czerwca 2023 r., fot. Paweł Dudek

Budynek główny, 20 czerwca 2023 r., fot. Paweł Dudek

Przed budynkiem głównym, 20 czerwca 2023 r., fot. Paweł Dudek

277 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj