Snucie planów na 2022 rok

Ten artykuł dodałem 31.12.2021 roku

Zbliża się koniec 2021 roku. Ten koniec i kilka dni wolnego od pracy zawodowej sprawiają, że człowiek nabiera refleksji, próbuje podsumowywać oraz planować. A plany związane z Radomsk.pl są mocno rozbudowane. To zaledwie moje hobby, nie mam czasu, aby zajmować się blogiem całymi dniami, ale z każdym rokiem pojawiają się nowe plany i pomysły. Przede wszystkim ważne jest to, aby była ochota na pisanie, fotografowanie, tworzenie, podróżowanie. Bez tego ani rusz.

Jakie plany na 2022 rok?

Chciałbym w nadchodzącym roku zrezygnować z reklam w postaci banerów. Obecny system wyświetlania reklam jest dla niektórych użytkowników dość męczący. Mam w planach coś innego, mniej inwazyjnego. Reklamy, które pojawiają się (niektórym) Czytelnikom mają na celu pokrycie kosztów domeny i serwera. Nie jest to duży wydatek i na tym etapie rozwoju są też inne możliwości, żeby go pokryć, ale zresztą, wcale blog nie musi na siebie zarabiać, zwłaszcza, że – jak już podkreślałem – jest to hobby.

W nadchodzącym roku chciałbym też uporządkować artykuły w kategoriach. Po tych kilku latach okazało się, że niektóre kategorie powinny być rozbudowane, np. wyklarowała się nowa kategoria związana z książkami i ich recenzjami. Ponadto, w pewnym momencie nieco się zapomniałem i nie dopisywałem artykułów do kategorii, lądowały one zupełnie nie tam gdzie trzeba, a nawet okazało się, że artykuły sprzed kilku miesięcy, których nie widać na stronie głównej, są praktycznie niedostępne dla Czytelnika, który chce po prostu poprzeglądać sobie zawartość bloga.

Tematów do artykułów w zasadzie mi nie brakuje, mam nawet spisane te, którymi się zajmę w najbliższej przyszłości. Jak zwykle brakuje czasu na to i coś czeka w kolejce. Zauważyłem jednak, że powoli wyczerpują mi się pomysły na opisywanie nowych miejsc. Nie chcę przez to napisać, że byłem już wszędzie i wszystko widziałem, jednakże rzeczywiście czasem, planując jakąś wycieczkę, zastanawiam się co by tu nowego podpatrzeć i niekiedy jest z tym delikatny problem. W końcu to już prawie 1200 artykułów (na tę chwilę dokładnie 1176). No właśnie. Ilość nie odzwierciedla jakości, dlatego wracam też do starszych tekstów, uzupełniam je, dodaję nowe zdjęcia. Czytelnicy też wielokrotnie podsyłają mi dodatkowe informacje, za co bardzo dziękuję.

Jest jeszcze kilka pomysłów, mniej lub bardziej innowacyjnych, o których będę informował na bieżąco. Nawigowanie i wyszukiwanie ma się stać przyjemniejsze, a wszystkie zamieszczone materiały jeszcze bardziej powiązane ze sobą.

Dziękuję Czytelnikom za regularne przeglądanie bloga, za maile, komentarze, a nawet telefony. To mobilizuje do działania! Do zobaczenia w 2022 roku!

261 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)