Spotkanie z Louise Steinman

Ten artykuł dodałem 27.10.2021 roku

W środę 27 października 2021 roku w Muzeum Regionalnym im. S. Sankowskiego w Radomsku odbyło się spotkanie z Louise Steinman, autorką książki reportażowej pt. „Krzywe lustro. Dziennik polsko-żydowskiego pojednania”. Spotkanie poprowadził Kamil Rutkowski, a tłumaczem z języka angielskiego była Dorota Gołębiewska, która też przetłumaczyła polskie wydanie książki.

27 października 2021 r., fot. Paweł Dudek

27 października 2021 r., fot. Paweł Dudek

Na spotkaniu autorka opowiadała o kulisach i motywach powstawania książki, o swoim postrzeganiu Radomska, o historii i o swoich życiowych doświadczeniach. Na koniec pojawiły się także pytania, refleksje oraz wnioski od uczestników spotkania. Znaleźli się wśród nich tacy, którzy nawiązywali do polsko-żydowskich relacji, oraz tacy, którzy twierdzili, że odnaleźli na kartach „Krzywego lustra” nieścisłości. Warto przy tym pamiętać, że książka jest napisana w formie reportażu (a nie naukowej rozprawy), zawiera refleksje oraz prywatne opinie i odczucia, do których autor przecież ma prawo. Najważniejsze, że po spotkaniu, w mniej oficjalnej atmosferze można było z Louise Steinman porozmawiać, poprosić o podpis do książki, czy zrobić swoje zdjęcie, a ja z tych trzech możliwości skorzystałem. Autorka wspomniała nawet, że wie iż prowadzę Radomsk.pl i że napisałem recenzję „Krzywego lustra”. Tekst ten można przeczytać tutaj. Na spotkanie zabrałem swoich uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1.

27 października 2021 r., fot. Kamil Rutkowski

27 października 2021 r., fot. Kamil Rutkowski

27 października 2021 r., fot. Paweł Dudek

27 października 2021 r., fot. Paweł Dudek

517 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)