Stanisław Janiszewski (fotograf)

Ten artykuł dodałem 26.04.2017 roku

Był pracownikiem służby zdrowia, żołnierzem i fotografem. Urodził się w 1923 roku w Radomsku, od 12 roku życia fotografował. W okresie II wojny światowej pracował jako fotograf techniczny w fabryce „Thonet – Mundus” (obecnie Fameg), brał czynny udział w ruchu oporu. Wstąpił do Armii Krajowej, otrzymując ps. „Kodak” i w stopniu plutonowego został zastępcą dowódcy plutonu łączności w sztabie 27 pułku piechoty 7 Dywizji Piechoty AK w czasie akcji „Burza”. Po wojnie był represjonowany (więziony na Mokotowie i we Wronkach w latach 1947 – 1953). Następnie pracował jako radiolog w Szpitalu Miejskim w Radomsku. Jest autorem licznych wystaw fotograficznych.

569 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.