Stara elewacja na budynku w Kamieńsku (ul. Głowackiego 8)

Ten artykuł dodałem 6.06.2018 roku

Takie perełki nie mogą zostać zapomniane. Na budynku przy ul. Głowackiego 8 zachowała się ciekawa elewacja. Widoczne tam napisy, a właściwie ich pozostałości, mają co najmniej kilkadziesiąt lat.

stara_elewacja_na_budynku_w_kamiensku_1Zdjęcie z lipca 2017 roku

Może ktoś jest w stanie to odczytać? Na moje oko na górze znajduje się napis rozpoczynający się od liter „RE” i kończący się na „CJA” Może chodzi o wyraz „RESTAURACJA”, chociaż trzecie litera bardziej przypomina „M” lub „N”.

stara_elewacja_na_budynku_w_kamiensku_2Zdjęcie z lipca 2017 roku

Pod spodem, nieco mniejszymi literami napisano „SPRZEDAŻ NA…”. Może napojów? Być może, bo ostatnim słowem w tej linii jest „WYSZYNKIEM”. Wyszynk to dawne określenie na gospodę albo restaurację. Wyszynkiem nazywano też po prostu handel alkoholami.

stara_elewacja_na_budynku_w_kamiensku_3Zdjęcie z lipca 2017 roku

Wydaje mi się, że w trzeciej linii znajduje się skrót „ZW. IN.”, czyli Związek Inwalidów. Ktoś ma jakieś inne pomysły na rozszyfrowanie całości?

930 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.