Stara pocztówka – dworzec w Radomsku

Ten artykuł dodałem 3.11.2016 roku

Pora na zaprezentowanie kolejnej pocztówki z mojej kolekcji.

pocztowka_radomsko_dworzec_xx_wiek_po_wybudowaniu_awers

Przedstawia ona budynek dworca kolejowego w Radomsku z perspektywy dzisiejszej ulicy Reymonta. Po lewej widać fragment nieistniejącego już budynku. Dworzec w Radomsku został oddany do użytku w 1935 roku, a projekt przygotował architekt mgr inż. M. Michalski. Widok ten niewiele różni się od współczesnego, gdyż remont zakończony w 2011 roku nie spowodował znacznych zmian w wyglądzie budynku.

pocztowka_radomsko_dworzec_xx_wiek_po_wybudowaniu_rewers

Nie wiadomo mi jest kto wykonał pocztówkę. Jakąś wskazówką może być rewers, na którym widnieją napisy w języku niemieckim oraz polskim, być może pochodzi z czasów II wojny światowej. Pocztówka ma wymiary ok. 139 x 99 mm.

Przy okazji warto także zobaczyć poprzedni dworzec w mieście, uwieczniony na innej pocztówce – tutaj.

1231 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.