[stare zdjęcie] Fotografia słynnych aktorów wykonana przez radomszczański zakład

Ten artykuł dodałem 23.02.2019 roku

Na zdjęciu widać aktorkę Norę Ney w towarzystwie aktorów: Eugeniusza Bodo (stoi pierwszy z lewej), Wiktora Biegańskiego (stoi drugi z lewej) i Władysława Grabowskiego (siedzi). Fotografia została wykonana w 1933 roku przez zakład fotograficzny „Emilia” z Radomska. Możliwe więc również, że zdjęcie powstało w naszym mieście.

Fotografia znajduje się w zbiorach Narodowego Archiwum Cyfrowego (1-K-8679). Na blogu można zobaczyć także inne zdjęcia wykonane przez zakład fotograficzny Emilia – tutaj znajdują się zdjęcia dzieci.

900 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: