[stare zdjęcie] Wszechsłowiański Zjazd Straży Pożarnych w Poznaniu

Ten artykuł dodałem 24.02.2019 roku

Na zdjęciu przedstawiona jest uroczystość rozdania nagród zwycięskim drużynom w pokazach strażackich. W rzędzie stoją komendanci zwycięskich drużyn w poszczególnych konkurencjach, m.in.: zastępca komendanta drużyny z Radomska Wójcik (pierwszy z lewej). Pokazy odbyły się w dniach 13-16 czerwca 1929, można więc przypuszczać, że zdjęcie zostało wykonane ostatniego dnia.

Fotografia pochodzi ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego (sygnatura 1-M-378-14).

146 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.