Stary dąb z małą kapliczką (gdzieś między Chrostową a Podświerkiem)

Ten artykuł dodałem 20.06.2016 roku

Na skrzyżowaniu leśnych dróg stoi ogromny dąb. Sądząc po wyglądzie, drzewo jest bardzo stare, jedna z gałęzi została oderwana.

dab_kapliczka_chrostowa_podswierk_3

Na pniu drzewa ktoś przymocował drewniany krzyż. Na nim znajduje się mniejszy krzyżyk z postacią Jezusa, a pod nim obrazek z Matką Boską. Są też sztuczne kwiatki.

dab_kapliczka_chrostowa_podswierk_2

dab_kapliczka_chrostowa_podswierk_1

Zupełnie przypadkowo natrafiłem na to urokliwe miejsce. Jak tam trafić? Jadąc od Chrostowej w kierunku północnym w stronę Cadówka, należy na końcu prostego odcinka drogi skręcić w leśną drogę w lewo (zamiast na Cadówek). Po kilkuset metrach będzie skrzyżowanie, obok którego stoi opisywany dąb. Droga w kierunku północno-zachodnim prowadzi do asfaltówki, która w jedną stronę kieruje do Podświerku, a w drugą do Cadówka.

1844 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: