Szkoła przy ul. Bugaj na zdjęciu z roku 1925

Ten artykuł dodałem 21.01.2022 roku

Na poniższym zdjęciu znajduje się szkoła przy ul. Bugaj. Zdjęcie datuję na rok 1925, ponieważ pochodzi ono z dokumentu pt. „Sprawozdanie z działalności Zarządu Miasta i Rady Miejskiej za czas od d. 20 czerwca 1922 r. do dnia 1 października 1925 r.” Zdjęcie to znajduje się na stronie 17 tegoż dokumentu. Z tekstu można dowiedzieć się, że w 1925 roku w Radomsku istniało 10 szkół powszechnych. W roku szkolnym 1925/26 do tych szkół uczęszczało 2943 dzieci. Zdjęcie nie jest zbyt wyraźne. Obecnie budynek ten stanowi podwaliny pod budynki szkoły podstawowej nr 4 i II Liceum Ogólnokształcącego.

Zdjęcie pochodzi z: „Sprawozdanie z działalności Zarządu Miasta i Rady Miejskiej za czas od d. 20 czerwca 1922 r. do dnia 1 października 1925 r.”, s. 17

Na Radomsk.pl umieściłem także inne zdjęcia ze sprawozdania magistratu. Przedstawiają one dom gajowego oraz zabudowania przy leśniczówce.

249 razy oglądano od początku 4 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)