Tablica na budynku Gminnego Ośrodka Zdrowia w Ładzicach (pamiątka po wybudowaniu)

Ten artykuł dodałem 25.06.2015 roku

Na budynku Gminnego Ośrodka Zdrowia w Ładzicach, po prawej stronie od głównego wejścia, znajduje się tablica z informacją o budowie obiektu.

Płyta jest zrobiona najprawdopodobniej z ciemnego granitu.

tablica_osrodek_zdrowia_w_ladzicach

Treść z tablicy:

GMINNY OŚRODEK ZDROWIA
w ŁADZICACH
WYBUDOWANY Z DOTACJI NARODOWEGO
FUNDUSZU OCHRONY ZDROWIA
ORAZ CZYNEM SPOŁECZNYM
MIESZKAŃCÓW GMINY

CZERWIEC 1978

tablica_osrodek_zdrowia_w_ladzicach_zblizenie

Nad pamiątkową tablicą znajduje się jeszcze jedna, współczesna w kolorze niebieskim. Informuje ona o tym, co znajduje się w budynku. Jak widać, nie zmienił on swojego pierwotnego przeznaczenia.

985 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.