Tablica poświęcona papieżowi Janowi Pawłowi II – na budynku urzędu miasta

Ten artykuł dodałem 2.03.2021 roku

Na budynku urzędu miasta, na lewo od głównych drzwi wejściowych, znajduje się tablica pamiątkowa poświęcona papieżowi Janowi Pawłowi II. Jest on Honorowym Obywatelem Miasta Radomska.

Tablica ma kolor lastriko. Znajduje się na niej płaskorzeźba z podobizną papieża Jana Pawła II w kolorze złotym, a także następująca informacja:

OJCIEC ŚWIĘTY
JAN PAWEŁ II
HONOROWY OBYWATEL
MIASTA RADOMSKA

Radomsko, 29 czerwca 2001 r.

Tuż obok, po prawej stronie od drzwi znajduje się inna tablica, też poświęcona Honorowemu Obywatelowi Miasta Radomska – Józefowi Piłsudskiemu.

324 razy oglądano od początku 5 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)