Tablica poświęcona Stanisławowi Staszicowi przed Zespołem Szkół Ponadpodstawowych nr 1

Ten artykuł dodałem 2.05.2021 roku

Na placu Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Radomsku znajduje się tablica poświęcona patronowi tej placówki, Stanisławowi Staszicowi. Tablica ta umieszczona jest na dużym kamieniu, znajduje się obok chodnika prowadzącego do głównego wejścia.

Kwiecień 2021 r., fot. Paweł Dudek

Na tablicy znajduje się podobizna Stanisława Staszica oraz następujące napisy:

STANISŁAW STASZIC
1755-1826

I BOHATERÓW CZYNY SĄ ZNIKOMYMI
W NARODACH BEZ ŚWIATŁA, BEZ NAUKI

RADOMSKO 30 IV 1997

Kwiecień 2021 r., fot. Paweł Dudek

Kwiecień 2021 r., fot. Paweł Dudek

Przed budynkiem szkoły znajduje się także pomnik z popiersiem Stanisława Staszica. A w szkole jest tablica poświęcona pierwszemu dyrektorowi, Feliksowi Przyłubskiemu.

195 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)