Tablica poświęcona Tadeuszowi Różewiczowi (Miejski Dom Kultury w Radomsku)

Ten artykuł dodałem 8.04.2021 roku

Przy wejściu na otwarte patio Miejskiego Domu Kultury znajduje się tablica poświęcona Tadeuszowi Różewiczowi.

Luty 2021 r., fot. Paweł Dudek

Centralną część tablicy zajmuje płaskorzeźba z wizerunkiem Tadeusza Różewicza. W górnej części znajduje się cytat: „Najlepiej widzę kiedy zamknę oczy”. Na dole znajduje się napis:

TADEUSZ RÓŻEWICZ
UR. 9 X 1921 W RADOMSKU

Luty 2021 r., fot. Paweł Dudek

Luty 2021 r., fot. Paweł Dudek

Na dziedzińcu Miejskiego Domu Kultury znajduje się także upamiętnienie brata Tadeusza Różewicza – Stanisława. Ma ono formę krzesła reżyserskiego, artykuł na ten temat znajduje się tutaj.

451 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)