Tablica upamiętniająca 640-lecie wzniesienia klasztoru Franciszkanów

Ten artykuł dodałem 25.04.2019 roku

Tablica ta znajduje się tuż obok schodów prowadzących do budynku klasztoru od strony ul. Kościuszki.

Jest to pamiątka z 1937 roku, a więc bardzo wiekowa jak na Radomsko. Interesująca jest informacja z tablicy, sugerująca, że klasztor powstał w 1297 roku (1937 – 640 = 1297). O tym dlaczego jest to interesujące pisałem w innym artykule poświęconym nowszej tablicy znajdującej się pod tą opisywaną tutaj. Artykuł można znaleźć w tym miejscu.

104 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.