Tadeusz Różewicz

Ten artykuł dodałem 26.04.2017 roku

Urodził się 9 października 1921 roku w Radomsku. Był polskim poetą, dramaturgiem, prozaikiem i scenarzystą.

Był członkiem Wydziału VI Twórczości Artystycznej Polskiej Akademii Umiejętności.

Był bratem Janusza (więcej na temat tej postaci tutaj) oraz Stanisława (więcej na temat tej postaci tutaj), a także ojcem Jana oraz Kamila. Zmarł 24 kwietnia 2014 roku we Wrocławiu.

Młody Tadeusz uczęszczał do Gimnazjum Fabianiego w Radomsku, gdzie uzyskał tzw. małą maturę.

Wpis będzie kontynuowany, gdy tylko znajdę czas. Postaci Tadeusza Różewicza trzeba poświęcić mnóstwo czasu… 🙂

520 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.