Tor przecinający ulicę Młodzowską (na zakręcie)

Ten artykuł dodałem 13.04.2019 roku

Ulica Młodzowska w Radomsku położona jest w okolicy dworca kolejowego. W dwóch miejscach ulicę tę przecinają tory kolejowe. W tym wpisie skupiam się na torze, który znajduje się na początku ulicy Młodzowskiej, na zakręcie, blisko dworca.

Dzisiaj ten tor jest oczywiście nieczynny, zresztą to tylko pozostałości. Właściwie widać go tylko w nawierzchni ulicy. Inne jego fragmenty  zostały rozebrane zapewne na przełomie lat 80. i 90. XX wieku. Dziś z jednej strony tor znika w zarośniętych nieużytkach, a z drugiej urywa się przed składem budowlanym. Tor ten łączył się z innym torem w okolicy przejazdu kolejowego przez ulicę Kościuszki. A prowadził on zapewne do magazynów, gdzie obecnie jest skład budowlany. Być może tor ten prowadził niegdyś także do magazynów fabryki mebli Mazovia (zlikwidowanych w 1939 r.), aczkolwiek nie jest to pewne. Jeśli ktoś posiada informacje na temat tych torów i bocznicy, proszę o kontakt.

1021 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: