Tych obiektów kolejowych już nie ma – stacja Bobry i Dobryszyce

Ten artykuł dodałem 31.05.2020 roku

Pociągi nadal się tam zatrzymują, ale tych obiektów stacyjnych już nie ma, zostały rozebrane przy remoncie i modernizacji  – stacja Bobry oraz stacja Dobryszyce, najbliższe od Radomska. Zdjęcia zostały wykonane w maju 2007 roku przez Jacka Kamieniaka.

Stacja Bobry, maj 2007 r., fot. Jacek Kamieniak

Stacja Bobry, maj 2007 r., fot. Jacek Kamieniak

Stacja Bobry, maj 2007 r., fot. Jacek Kamieniak

Stacja Dobryszyce, maj 2007 r., fot. Jacek Kamieniak

Stacja Dobryszyce, maj 2007 r., fot. Jacek Kamieniak

Stacja Dobryszyce. Obiekt na pierwszym planie nadal istnieje, ale w szczątkowej formie. Rozebrano część kolejową od strony torów, gdzie było stanowisko dróżnika. Pozostała część mieszkalna. Za torami po lewej stronie widać różowy budynek, który został wyburzony. Maj 2007 r., fot. Jacek Kamieniak

1121 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)