Uczniowie ZSP nr 1 uczestniczyli w sesji edukacyjnej związanej z Auchwitz-Birkenau

Ten artykuł dodałem 4.03.2021 roku

3 marca 2021 roku odbyła się sesja edukacyjna online – „Niemi” świadkowie. O przedmiotach w obozach koncentracyjnych i zagłady. organizowana przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście.

W programie sesji była prezentacja pt. „Milczący świadkowie, dowody zbrodni. Zbiory Miejsca Pamięci Auschwitz”, przedstawiona przez Elżbietę Cajzer, Kierownik Zbiorów Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. W czasie prezentacji można było zobaczyć interesujące zbiory, pamiątki osobiste byłych więźniów. Część z tych pamiątek to dary przekazane do muzeum po drugiej wojnie światowej. Ponadto w ramach sesji odbyło się spotkanie z Karoliną Sulej, autorką książki Rzeczy osobiste. Opowieść o ubraniach w obozach koncentracyjnych i zagłady. Tematyka tej książki jest unikalna, w dotychczasowej literaturze naukowej nie była podejmowana na taką skalę.

W spotkaniu udział wzięło dwanaścioro moich uczniów z III Liceum Ogólnokształcącego. Sesja pierwotnie odbywała się w lutym, a 3 marca była kontynuowana. Pisałem o tej pierwszej części tutaj.

364 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)