„W poszumie sosnowych lasów” – ukazała się książka Tomasza Michała Kolmasiaka

Ten artykuł dodałem 20.08.2017 roku

Właśnie trzymam w ręku nową książkę poświęconą dziejom naszego regionu. To wydawnictwo autorstwa Tomasza Michała Kolmasiaka nosie tytuł „W poszumie sosnowych lasów”. W środku znajduje się ponad dwadzieścia artykułów historycznych opisujących głównie wydarzenia drugiej wojny światowej, które miały miejsce na terenie gminy Wielgomłyny.

w_poszumie_sosnowych_lasow

Nie zabrakło więc tam tekstu o bitwie pod Krzętowem (1 czerwca 1944 r.), a także o pierwszych dniach wojny na terenie gminy Wielgomłyny, czy też o spotkaniu generała Leopolda Okulickiego z przedstawicielami brytyjskiej misji wojskowej Freston. Według mnie najciekawszy okazał się jednak tekst o dzwonach kościelnych z Wielgomłyn…

Książkę otrzymałem dziś, dziś ją też całą przeczytałem. Teksty są niezbyt długie i po przeczytaniu jednego, od razu brałem się za kolejny. Tak dobrnąłem do końca, niemal jednym tchem. Warto wspomnieć, że w książce znajdują się liczne fotografie – zarówno autorstwa Tomasza Kolmasiaka, jak i archiwalne, z czasów wojennych.

Promocja książki odbędzie się na wielgomłyńskich dożynkach, w niedzielę 27 sierpnia. Tam będzie można nabyć wydawnictwo. To jednak nic straconego dla tych, którzy nie mogą tam przybyć. Pod adresem wielgomlyny@interia.pl lub pod nr telefonu 504 532 039 można się skontaktować z autorem i umówić się na wysyłkę pocztową lub odbiór w Radomsku. Koszt książki wynosi 25 zł.

Tomasz Michał Kolmasiak
W poszumie sosnowych lasów
Radomsko 2017
stron 140
Wydawca: ProMental Radomsko
Projekt okładki: Jakub Dobrowolski
ISBN 978-83-948608-0-6

1404 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.