„W poszumie sosnowych lasów” – ukazała się książka Tomasza Michała Kolmasiaka

Właśnie trzymam w ręku nową książkę poświęconą dziejom naszego regionu. To wydawnictwo autorstwa Tomasza Michała Kolmasiaka nosie tytuł „W poszumie sosnowych lasów”. W środku znajduje się ponad dwadzieścia artykułów historycznych opisujących głównie wydarzenia drugiej wojny światowej, które miały miejsce na terenie gminy Wielgomłyny.

w_poszumie_sosnowych_lasow

Nie zabrakło więc tam tekstu o bitwie pod Krzętowem (1 czerwca 1944 r.), a także o pierwszych dniach wojny na terenie gminy Wielgomłyny, czy też o spotkaniu generała Leopolda Okulickiego z przedstawicielami brytyjskiej misji wojskowej Freston. Według mnie najciekawszy okazał się jednak tekst o dzwonach kościelnych z Wielgomłyn…

Książkę otrzymałem dziś, dziś ją też całą przeczytałem. Teksty są niezbyt długie i po przeczytaniu jednego, od razu brałem się za kolejny. Tak dobrnąłem do końca, niemal jednym tchem. Warto wspomnieć, że w książce znajdują się liczne fotografie – zarówno autorstwa Tomasza Kolmasiaka, jak i archiwalne, z czasów wojennych.

Promocja książki odbędzie się na wielgomłyńskich dożynkach, w niedzielę 27 sierpnia. Tam będzie można nabyć wydawnictwo. To jednak nic straconego dla tych, którzy nie mogą tam przybyć. Pod adresem wielgomlyny@interia.pl lub pod nr telefonu 504 532 039 można się skontaktować z autorem i umówić się na wysyłkę pocztową lub odbiór w Radomsku. Koszt książki wynosi 25 zł.

Tomasz Michał Kolmasiak
W poszumie sosnowych lasów
Radomsko 2017
stron 140
Wydawca: ProMental Radomsko
Projekt okładki: Jakub Dobrowolski
ISBN 978-83-948608-0-6

2522 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj