W przyszłym tygodniu odbędą się dwa spotkania z Louise Steinman. W Radomsku i w Warszawie, to drugie także online

Ten artykuł dodałem 20.10.2021 roku

W przyszłym tygodniu odbędą się (co najmniej) dwa spotkania z amerykańską pisarką Louise Steinman, autorką książki „Krzywe lustro. Dziennik polsko-żydowskiego pojednania”. O książce już na blogu pisałem i bardzo chwaliłem. To opowieść o poszukiwaniu korzeni, o relacjach dwóch narodów, o determinacji i prawdzie. Książkę polecam oczywiście mieszkańcom Radomska i powiatu, bo poruszane tutaj wątki w dużym stopniu są związane z naszymi okolicami. Co ciekawe, nawet tytuł książki nawiązuje do pewnego czasopisma wydawanego w Radomsku, w czasach gdy Polacy i Żydzi stanowili wspólnotę. Czytając o tym jak Steinman wizytuje Radomsko miałem wrażenie, że jestem obok, bo przecież te wszystkie miejsca znam, a tych ludzi jeśli nawet nie znam osobiście, to chociaż kojarzę. Moją recenzję książki można przeczytać tutaj.

W środę 27 października Louise Steinman odwiedzi Radomsko. Spotkanie rozpocznie się  godz. 13 w Muzeum Regionalnym im. S. Sankowskiego. Na tym spotkaniu postaram się być osobiście i już się z tego powodu bardzo cieszę.

Następnego dnia, w czwartek 28 października autorka będzie miała spotkanie w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie. Początek zaplanowano na godz. 19. To spotkanie będzie także transmitowane on-line na stronie facebookowej Ośrodka KARTA. Jeśli więc ktoś nie będzie mógł uczestniczyć osobiście dzień wcześniej w Radomsku, ani w Warszawie, to zachęcam do uczestnictwa w formie on-line.

212 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)