W przyszłym tygodniu odbędą się dwa spotkania z Louise Steinman. W Radomsku i w Warszawie, to drugie także online

W przyszłym tygodniu odbędą się (co najmniej) dwa spotkania z amerykańską pisarką Louise Steinman, autorką książki „Krzywe lustro. Dziennik polsko-żydowskiego pojednania”. O książce już na blogu pisałem i bardzo chwaliłem. To opowieść o poszukiwaniu korzeni, o relacjach dwóch narodów, o determinacji i prawdzie. Książkę polecam oczywiście mieszkańcom Radomska i powiatu, bo poruszane tutaj wątki w dużym stopniu są związane z naszymi okolicami. Co ciekawe, nawet tytuł książki nawiązuje do pewnego czasopisma wydawanego w Radomsku, w czasach gdy Polacy i Żydzi stanowili wspólnotę. Czytając o tym jak Steinman wizytuje Radomsko miałem wrażenie, że jestem obok, bo przecież te wszystkie miejsca znam, a tych ludzi jeśli nawet nie znam osobiście, to chociaż kojarzę. Moją recenzję książki można przeczytać tutaj.

W środę 27 października Louise Steinman odwiedzi Radomsko. Spotkanie rozpocznie się  godz. 13 w Muzeum Regionalnym im. S. Sankowskiego. Na tym spotkaniu postaram się być osobiście i już się z tego powodu bardzo cieszę.

Następnego dnia, w czwartek 28 października autorka będzie miała spotkanie w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie. Początek zaplanowano na godz. 19. To spotkanie będzie także transmitowane on-line na stronie facebookowej Ośrodka KARTA. Jeśli więc ktoś nie będzie mógł uczestniczyć osobiście dzień wcześniej w Radomsku, ani w Warszawie, to zachęcam do uczestnictwa w formie on-line.

385 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj