W Radomsku rosła sobie topola włoska. Była najgrubsza w Polsce!

Ten artykuł dodałem 1.06.2019 roku

Przy ul. Św. Rozalii w Radomsku do maja 2019 roku rosła najgrubsza w Polsce topola włoska (łac. populus nigra italica). Niestety ze względu na to, że zagrażała bezpieczeństwu, musiała zostać ścięta. Szkoda, nie dało się jej uratować. Zrobiłem kilka zdjęć drzewa przed ścięciem (początek maja 2019 roku) oraz już po ścięciu, gdzie można zobaczyć strukturę pnia (1 czerwca 2019 roku).

Według danych z Rejestru Polskich Drzew Pomnikowych miała ona aż 344 cm obwodu, ok. 17 metrów wysokości. Była starym drzewem – szacuje się, że miała ponad 100 lat.

1660 razy oglądano od początku 2 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: