Zdjęcia Jolanty Molendy z czasów gry w ŁKS-ie Łódź

Ten artykuł dodałem 18.03.2017 roku

Kilka dni temu dotarła do nas smutna wiadomość. Zmarła Jolanta Molenda, była reprezentantka Polski w siatkówce. Radomszczanie (podobnie zresztą jak cała Polska) przypomnieli sobie o niej w zeszłym roku. Jolanta Molenda na życiowym zakręcie stała się osobą bezdomną, można ją było spotkać na ławce w parku na Placu 3-go Maja. Reporter TVN-u Robert Jałocha pokazał jej historię w głównym wydaniu „Faktów”. Wtedy pojawiła się pomoc od koleżanek z drużyny oraz innych życzliwych osób. I gdy wszystko już wskazywało, że cała historia zakończy się dobrze, Jolanta Molenda zmarła nagle 16 marca 2017 roku.

jolanta_bartczak_1978_lks1978 rok, Jolanta Bartczak z numerem 12.

Urodziła się 11 września 1963 roku. Jej nazwisko panieńskie to Bartczak. Warto o tym pamiętać, analizując historię polskiej siatkówki, bo właśnie przez pewien okres swojej kariery występowała pod tymże nazwiskiem. W reprezentacji Polski wystąpiła 117 razy. Z drużyną ŁKS-u zdobyła mistrzostwo Polski w 1983 r. oraz wicemistrzostwo w 1982 i 1986 r., a także Puchar Polski w 1982 i 1986 r. Z Czarnymi Słupsk zdobyła złoty medal mistrzostw Polski w 1987 r. i wicemistrzostwo w 1988 r. oraz Puchar Polski w 1987 r. Dotarłem do czterech zdjęć Jolanty Molendy z czasów gry w ŁKS-ie. Taką ją zapamiętajmy, to był jej najlepszy czas.

jolanta_bartczak_1982_lkswicemistrzpolski1982 rok, ŁKS wicemistrzem Polski, Jolanta Bartczak w górnym rzędzie czwarta od lewej.

jolanta_bartczak_1983_lksmistrzpolski1983 rok, ŁKS mistrzem Polski. Jolanta Bartczak druga od prawej.

jolanta_molenda_1985_lkspucharpolski1985 rok, ŁKS zdobywcą Pucharu Polski. Jolanta Molenda czwarta od prawej w górnym rzędzie.

Zdjęcia pochodzą z albumu „100 lat ŁKS. Dzieje klubu 1908-2008”.

3227 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)

Tagi dla tego wpisu: