Zdzisław Dudek

Ten artykuł dodałem 19.05.2020 roku

Zdzisław Dudek urodził się w 1947 roku roku. Od 1976 roku był członkiem Związku Apostolstwa Katolickiego w Częstochowie, a od 1981 roku działaczem NSZZ „Solidarność”. Kilkukrotnie zatrzymywała go Służba Bezpieczeństwa. Był także radnym Rady Miasta Radomska. W 2012 roku Zdzisław Dudek został uhonorowany Krzyżem Wolności i Solidarności, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz Medalem „Pro Patria” za działalność opozycyjną w okresie stanu wojennego. W 2017 roku został członkiem Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej do Spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. Był członkiem koła łowieckiego „Lis” w Dąbrowie Zielonej.

Napisał cztery powieści o tematyce patriotycznej: „Tak trzeba” (2010), „Niepokonany” (2012), „Pajęczyna” (2014), „Przełom” (2017). W planach miał kolejną książkę.

Wszystkie cztery książki autorstwa Zdzisława Dudka posiadam w swojej biblioteczce. Maj 2020 r., fot. Paweł Dudek

Zmarł w niedzielę 17 maja 2020 r. Miał 73 lata. Pogrzeb odbył się w środę 20 maja 2020 r., najpierw msza w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa na Kowalowcu, a potem pochówek na cmentarzu w Niedośpielinie.

P.S. Zbieżność mojego nazwiska jest przypadkowa, nie byliśmy spokrewnieni.

814 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)