Zmarł Ojciec Bonawentura Julian Urban OFMConv

Ten artykuł dodałem 18.12.2017 roku

W wieku 79 lat, w piątek 15 grudnia 2017 roku zmarł w Radomsku Ojciec Bonawentura Julian Urban, franciszkanin z radomszczańskiego klasztoru.

o_bonawentura_julian_urban_info_pogrzeb

Pogrzeb odbędzie się w środę 20 grudnia. O godz. 10.30 odprawione zostanie nabożeństwo wprowadzenia do kościoła, po nim modlitwa różańcowa przed trumną zmarłego, a o godz. 12 msza święta, którą w koncelebrze poprowadzi ks. Arcybiskup Stanisław Nowak. Homilię wygłosi o. Prowincjał Marian Gołąb. Po mszy świętej odbędzie się nabożeństwo pogrzebowe przy grobowcu franciszkańskim na Starym Cmentarzu.

Więcej na temat postaci O. Bonawentury Juliana Urbana można przeczytać tutaj.

831 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

1. Jestem autorem wszystkich artykułów (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
2. Jestem autorem wszystkich zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Jeśli znasz autora - napisz do mnie.
3. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, tzn. zostały zrobione najpóźniej do miesiąca wcześniej (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku).
4. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem.
5. Punkty nr 1. i nr 2. oznaczają, że możesz sobie czytać, oglądać, ale nie kopiować. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy.