Zwykły przystanek autobusowy w Ojrzeniu, jakich wiele w naszym powiecie

Ten artykuł dodałem 1.11.2021 roku

Jadąc przez powiat radomszczański takich przystanków mija się dziesiątki. Kiedyś stanowiły okno na świat, można było się nimi dostać do Radomska, czy też innych miejscowości. W czasach gdy PKS był przedsiębiorstwem państwowym autobusy docierały w wiele miejsc. Związane to też było z faktem, że nie każdy posiadał swój własny samochód. Czasy się zmieniły. Podzielony PKS został sprywatyzowany i okazało się, że kursy do mniejszych miejscowości nie są opłacalne.

Na skraju dachu przystanku w Ojrzeniu zachowała się tabliczka ze starym logo PKS-u, a nieco niżej, w głębi kolejna tabliczka, tym razem z nazwą miejscowości, pisaną charakterystyczną czarną czcionką na żółtym tle. Obok niej jest też tabliczka ze starym rozkładem jazdy. Eternitowy dach też świadczy o dawnych czasach. Nie wiem czy do Ojrzenia dojeżdżają jeszcze jakieś autobusy poza szkolnymi, dowożącymi dzieci do Gidel. Przystanek jest na pewno pamiątką po dawnych czasach.

263 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)