Krzyż z 2010 roku w Jasieniu

Ten artykuł dodałem 6.03.2022 roku

W miejscowości Jasień (gmina Kobiele Wielkie) nieopodal stawów rybnych, przy drodze prowadzącej do Katarzynowa znajduje się wysoki drewniany krzyż.

Marzec 2021 r., fot. Paweł Dudek

Na złączeniu ramion krzyża jest figura Jezusa Chrystusa. Niżej do krzyża przytwierdzona jest mała kapliczka z dwuspadzistym daszkiem. W kapliczce tej znajduje się obraz Matki Boskiej Częstochowskiej z napisem „Częstochowa” u dołu. Od kapliczki odchodzą kolorowe wstążki, a ona sama przystrojona jest sztucznymi kwiatami. U podnóża krzyża znajdują się wypalone znicze, miejsce to jest więc odwiedzane. Na belce z tyłu wyryty jest rok – 2010, zapewne wskazujący na datę postawienia obiektu oraz napis „IHS”. Nie wiem czy przed 2010 rokiem w tym miejscu też był krzyż. Warto jeszcze dodać, że krzyż znajduje się przy drodze którą przebiega Szlak Partyzancki im. majora H. Dobrzańskiego – Hubala. Oznaczenie szlaku jest zresztą na drzewie obok krzyża.

Marzec 2021 r., fot. Paweł Dudek

Marzec 2021 r., fot. Paweł Dudek

Marzec 2021 r., fot. Paweł Dudek

Marzec 2021 r., fot. Paweł Dudek

Marzec 2021 r., fot. Paweł Dudek

139 razy oglądano od początku 1 razy oglądano dzisiaj

Ważne informacje

Jestem autorem wszystkich artykułów i zdjęć (chyba, że zaznaczyłem, że jest inaczej w jakimś konkretnym przypadku). Czasami korzystam ze starych zdjęć znalezionych w internecie, prasie, książkach, przesłanych przez Czytelników. Staram się pytać o zgodę na wykorzystanie takiego zdjęcia, ale nie zawsze to jest możliwe, a czasem niepotrzebne. Jeśli jednak naruszyłem czyjeś prawa autorskie, proszę o kontakt. Zdjęcia w artykułach są mniej więcej aktualne w stosunku do daty opublikowania artykułu, chyba, że zaznaczyłem inaczej. Jeśli znalazłaś/-eś błąd, chcesz coś zasugerować, skrytykować, pochwalić, napisz na pawel@radomsk.pl - wychodzę z założenia, że nie jestem nieomylny i mogłem coś przegapić, o czymś zapomnieć albo po prostu czegoś nie wiem. Pamiętaj także, że możesz sobie do woli i za darmo czytać, oglądać, ale nie wolno Ci kopiować żadnych moich tekstów oraz żadnych zdjęć. Jeśli jednak bardzo chcesz wykorzystać coś mojego, napisz na pawel@radomsk.pl - na pewno się dogadamy i tu niekoniecznie chodzi o pieniądze :)